miun.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Approximate formulas for canonical homotopy operators for the d-bar complex in strictly pseudoconvex domains
Mittuniversitetet, Fakulteten för naturvetenskap, teknik och medier, Institutionen för teknik, fysik och matematik.
2000 (Engelska)Ingår i: Mathematica Scandinavica, ISSN 0025-5521, Vol. 87, nr 2, s. 251-271Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2000. Vol. 87, nr 2, s. 251-271
Nyckelord [en]
d-bar complex
Nationell ämneskategori
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:miun:diva-1518ISI: 000166672800005Scopus ID: 2-s2.0-0040780720Lokalt ID: 1471OAI: oai:DiVA.org:miun-1518DiVA, id: diva2:26550
Tillgänglig från: 2008-09-30 Skapad: 2008-09-30 Senast uppdaterad: 2016-10-27Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Scopus

Personposter BETA

Boo, Jörgen

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Boo, Jörgen
Av organisationen
Institutionen för teknik, fysik och matematik
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 86 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf