miun.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Characteristic Foliations on Maximally Real Submanifolds of C-n and removable singularities for CR functions
Ecole Normale Superiore Paris.
Mittuniversitetet, Fakulteten för naturvetenskap, teknik och medier, Institutionen för naturvetenskap.
2006 (Engelska)Ingår i: International Mathematics Research Papers, ISSN 1687-3017, E-ISSN 1687-3009, Vol. 2006, s. 1-131Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2006. Vol. 2006, s. 1-131
Nyckelord [en]
singularities, foliations
Nationell ämneskategori
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:miun:diva-4134ISI: 000242583000001Lokalt ID: 5240OAI: oai:DiVA.org:miun-4134DiVA, id: diva2:29166
Tillgänglig från: 2008-09-30 Skapad: 2008-09-30 Senast uppdaterad: 2017-12-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Porten, Egmont

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Porten, Egmont
Av organisationen
Institutionen för naturvetenskap
I samma tidskrift
International Mathematics Research Papers
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 118 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf